Translate

wtorek, 25 sierpnia 2015

Liebster Blog Award

Witajcie,

ostatnio trochę mnie tu mało - ale staram się do Was zaglądać, mimo że nie zawsze mam czas zamieszczać komentarze. Dzisiaj przychodzę z odpowiedziami na pytania dot. Liebster Blog Award. Jest to bardzo fajna inicjatywa, która pozwala nam poznać blogerów nie tylko ze strony ich działalności, ale także dowiedzieć się czegoś więcej o ich blogach i o nich samych. Przyznam, że kiedyś, gdy sama nie prowadziłam bloga chętnie czytałam posty Liebsterowe.


Jakiś czas temu otrzymałam wyróżnienie od Tereski -  Teresa - haft krzyżkowy i biżuteria z koralików a ostatnio otrzymałam wyróżnienie od Marzeny z bloga Koraliki Maki
Dziewczyny bardzo dziękuję - to bardzo miłe, że ktoś o nas pamięta przy takich nominacjach, tym bardziej, że takie wyróżnienie otrzymuję pierwszy raz :)

Najpierw odpowiem na pytania Tereski :)
Oto one:
1. Dlaczego powstał Twój blog?
Tamtej jesieni bardzo się nudziłam i dużo "robótkowałam", wiązało się z tym poszukiwanie inspiracji w internecie i pewnego dnia wpadłam na pomysł żeby samemu założyć bloga i podzielić się tym co robię. Początkowo miała to być tylko próba - chciałam zobaczyć czy w ogóle ktoś będzie do mnie zaglądał i czy będę potrafiła odnaleźć się w wirtualnym świecie, ale szybko wpadłam jak śliwka w kompot.
2. Czy uważasz, że spełnił Twoje oczekiwania?
Tak, prowadzenie bloga jest dla mnie oderwaniem od codzienności, taką małą cząstką mnie, a jeśli dodatkowo komuś podobają się moje prace i przeczytam jakiś miły komentarz to nawet szary dzień wydaje się być lepszy. 
3. Czy bardziej cenisz "elegancką prostotę", czy wolisz blogi z dużą ilością grafiki i muzyką?
Wolę elegancką prostotę, lubię proste blogi i szczerze to troszkę się irytuję jak wchodzę na jakiś blog i w tle zaczyna mi grać jakaś muzyka. Jeśli chodzi o grafikę to w postaci zdjęć rękodzieła może być jej dla mnie jak najwięcej, sama zresztą mam zawsze problem, które zdjęcia umieścić i często nie potrafię dokonać jednoznacznego wyboru
4. Czy negatywne komentarze są dla Ciebie przyczynkiem do zastanowienia się nad publikowaną treścią?
Nie spotkałam się jeszcze z żadnym negatywem dotyczącym publikowanych treści, a konstruktywne komentarze są zawsze dla mnie nauką i często sama krytycznym okiem patrzę na to co robię.
5. Jak reagujesz na hejty? Irytacją, śmiechem czy lekceważeniem?
Nie miałam do czynienia z hejtem na moim blogu, a co do hejtu, który obecnie jest rozsiewany w internecie na różne tematy wolę się nie wypowiadać, bo mógłby powstać długi esej :D
6. Czy przeglądasz statystyki w bloggerze?
 Przeglądam statystyki, ale nie jestem jakaś zacięta - zerkam na nie czasami, tak z ciekawości. Gdy zaczęłam prowadzić bloga bardziej przywiązywałam do nich uwagę i częściej zerkałam jak wiele osób do mnie zagląda. Obecnie także są dla mnie ważne, bo dzięki nim mam kopa do działania, ale nie patrzę na nie tak żarliwie jaki kiedyś :P
 7.Czy konieczność zamknięcie bloga byłaby dla Ciebie wielkim wyrzeczeniem?
Oj chyba tak. Jak już powiedziałam wpadłam po uszy i mimo, że czasami nie ma mnie w wirtualnym świecie regularnie [w końcu mamy sezon letni] to lubię zaglądać do innych, pokazywać co tworzę i jest to dla mnie odskocznia, która chyba stała się małym uzależnieniem :D
8. Czy nominacja do LBa ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie?
Oczywiście, że ma znaczenie. To miłe, że w gąszczu internetu ktoś wystawiając nominację zauważa właśnie mojego bloga. Jest to kolejna motywacja do działania i poniekąd nagroda za prowadzenie bloga.
9. Czy uważasz, że publikowanie postów nawet wtedy, gdy nie ma się nic do powiedzenia jest słuszne?
Myślę, że jak ktoś publikuje posta to ma coś do powiedzenia :)

Dzięki wkroczeniu do świata internetu poznałam mnóstwo fantastycznych osób i nadal je poznaję, mogę podzielić się tym co robię oraz odkrywam nowe techniki rękodzielnicze :)

Pytania Marzenki:
1. Kiedy lubisz tworzyć, rano czy wieczorem?
Zdecydowanie wieczorem - chyba wynika to z tego, że właśnie wieczorem mam wolny czas, rano trzeba udać się do pracy, a popołudniami szczególnie jesienią i zimą robótkowanie zajmuje czas kiedy wieczory są szare i zimne.
2. Jakie kolory w swoich pracach lubisz najbardziej?
Hmm w moich pracach dominują chyba kolory, które lubię. Wynika to z faktu iż kupuję przydasie właśnie w kolorach, które mi się podobają i "rzucą" mi się w oczy.
3. Jakiej nowej techniki chciałabyś się nauczyć?
Trochę by się tego uzbierało, bo lubię uczyć się nowych rzeczy, ale tak na początek - sutaszu - mam za sobą mały debiut, ale chciałabym mieć więcej czasu aby nauczyć się prościutko łączyć sznureczki, druga technika to papierowa wiklina - ale papierowe paseczki nie bardzo mnie lubią, a trzecia to decoupage - od dawna wzdycham do ręcznie obrabianych szkatułek
4.Lubisz dawać czy otrzymywać prezenty?
Chyba będę trochę egoistką i odpowiem szczerze - lubię i to i to. Lubię dawać prezenty i widzieć uśmiech na twarzy innych, ale także lubię być obdarowywana i zawsze cieszy mnie nawet mały drobiazg, który otrzymuję.
5. Wakacyjne pozdrowienia w formie smsa czy pocztówki?
Hmm chyba przesiąkłam trochę smsami i mmsami, ale gdy mam okazję wysyłam pocztówkę.
6.Jakie pamiątki najczęściej przywozisz z wakacyjnych podróży?
Jest to zazwyczaj coś co kojarzy się z danym miejscem tak aby od razu przypominało miejsce wyprawy, a dodatkowo gdy jestem nad morzem namiętnie zbieram muszelki, które są najlepszą pamiątką.
7.Koralikowy szał zakupów czy zakupy przemyślane?
Zazwyczaj zakupy przemyślane, ale często dodatkowo do takich zakupów wpadają gratisowe rzeczy, które podbijają wartość koszyka :)
8.Czekolada czy owoce w czekoladzie?
Raczej czekolada, chociaż wszystko zależy do nastroju i dnia.
9.Skąd wzięła się nazwa twojego bloga?
Miałam niemały problem jak nazwać bloga. Jakich to ja nazw nie próbowałam wymyślać aż w końcu kiedyś stwierdziłam, że materiałem z którego głównie tworzę są włóczki, kordonki czy Nici, które dodatkowo często się plączą i tak powstały Niesforne nitki.
10.Co cię inspiruje do tworzenia?
Często szukam inspiracji w internecie, ale także w otaczającym świecie. Często jakiś drobny element powoduje, że w mojej głowie powstaje nowy pomysł, nie lubię także niczego marnować więc często głowię się jak coś wykorzystać by nie wyrzucać tego do kosza.
11. Marzenia?
Trochę ich jest, ale raczej nie dotyczą sfery blogowej, no może jedno by się takie znalazło - chciałabym aby moje rękodzieło trafiało do szerszej publiczności i marzy mi się rozszerzenie doby do większej ilości godzin, aby więcej dłubać, ale jest to chyba nierealne?

Moje pytania do Was:)
1. Skąd się wziął pomysł na stworzenie bloga?
2. Jak wygląda Twoja pracownia?
3. Częściej tworzysz mając gotowy wzór czy działasz spontanicznie?
4. Jaka była pierwsza technika rękodzielnicza, której się nauczyłaś?
5. W jakim wieku zaczęłaś przygodę z rękodziełem?
6. Czy masz kogoś kto jest dla Ciebie inspiracją, od kogo czerpiesz wiedzę rękodzielniczą?
7. Gdzie najlepiej Ci się tworzy, jakie są warunki Twojej pracy (wolisz ciszę, spokój czy wręcz przeciwnie)?
8. Ulubione przydasie to...
9. Rzecz, którą stworzyłaś i z której jesteś najbardziej dumna to...
10. Co w prowadzeniu bloga sprawia Ci największą przyjemność?
11. Którą technikę rękodzielniczą najbardziej cenisz, która technika podoba Ci się najbardziej?

A oto lista blogów, które chciałabym wyróżnić:
1. http://sznurkikoraliki.blogspot.com/
2.http://szkatulkaami.blogspot.com/
3.http://partofmm.blogspot.com/
4.http://paperafterhours.blogspot.com/
6.http://iwanna59.blogspot.com/
7.http://byranya.blogspot.com/
8.http://papierowecudawianki.blogspot.com/
9.http://mamuskowerobotki.blogspot.com/
10.http://jesienne-kolory.blogspot.com/
11.http://wieczorne-dlubanie.blogspot.com/

 
Na dzisiaj to tyle, zmykam, bo późna pora, a rano trzeba wstać :( ale obiecuję niebawem wrzucić kilka postów, bo parę rzeczy czeka w zanadrzu :)

Pozdrawiam :)

12 komentarzy :

 1. Gratuluję wyróżnienia. Bardzo fajnie było poczytać Twoje odpowiedzi.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje wyróżnienia i jednocześnie dziękuje za nominację, czuję się zaszycona taki wyróżnieniem Wobec tego że wyróżnienie od jakiegoś czasu krąży już po blogach nie będę go kontynuować. Ale z miłą chęcią odpowiem na Twoje pytania w tym komentarzu. Mam nadzieję że tak forma będzie OK :-)
  1. Skąd się wziął pomysł na stworzenie bloga? Wcale nie miałam zamiaru go zakładać, powstał prze przypadek ,pomagałam koleżance założyć bloga i tak przy okzaji powstał mój bo testowałam jak to się robi :-)
  2. Jak wygląda Twoja pracownia? pracownię mam w całym w domu , ogarniam tylko jak moi domownicy sie zjeżdżają :-)
  3. Częściej tworzysz mając gotowy wzór czy działasz spontanicznie? Różnie , ale więcej z gotowych wzorów
  4. Jaka była pierwsza technika rękodzielnicza, której się nauczyłaś?- robienie na drutach
  5. W jakim wieku zaczęłaś przygodę z rękodziełem? w Liceum mając lat 17
  6. Czy masz kogoś kto jest dla Ciebie inspiracją, od kogo czerpiesz wiedzę rękodzielniczą? Mam kilka swoich ulubionych blogów , zerkam tu i tam
  7. Gdzie najlepiej Ci się tworzy, jakie są warunki Twojej pracy (wolisz ciszę, spokój czy wręcz przeciwnie)? Zdecydowanie cisze i spokój i najlepiej pusty dom
  8. Ulubione przydasie to...zdecydowanie serwetki
  9. Rzecz, którą stworzyłaś i z której jesteś najbardziej dumna to...chyba nie mam takiej jednej jedynej
  10. Co w prowadzeniu bloga sprawia Ci największą przyjemność? Kontak z ludżmi tak samo zakręconymi na punkcie rękodzieła jak ja
  11. Którą technikę rękodzielniczą najbardziej cenisz, która technika podoba Ci się najbardziej? Nie mam jednej ulubionej , obecnie jest ta decou i haft krzyzykowy , ale za pól roku może byc całkiem co innego :-)

  i to chyba na tyle dziękuję za nominacje i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu dziękuję za odpowiedzi na moje pytania - bardzo mi miło, że na nie odpowiedziałaś :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. dziękuję za wyróżnienie, miło będzie odpowiedzieć na pytania, fajnie poznać Cię bliżej:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję wyróżnienia:) Miło cię poznać trochę lepiej:)
  Dziękuję za wyróznienie:) To bardzo miłe:) Postaram sie odpowiedzieć na twoje pytania:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W pełni zasłużyłaś na nominację :)

   Usuń
 5. Dziękuję bardzo za wyróżnienie, jest mi niezmiernie miło. Z resztą czytałaś już u mnie. Na szybko zwinęłam tylko pytania, a teraz nadrabiam komentarze ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Super :) Miło było przeczytac Twoje odpowiedzi :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. też mi się marzy rozszerzenie doby do większej ilości godzin ;-)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest ważny :) Motywuje do dalszej pracy oraz jest największą nagrodą.

Łączna liczba wyświetleń